O mnie

Co najmniej 200 założonych dużych ogrodów, 30–40 tys. metrów kw. położonej kostki, tysiące metrów wybudowanych ogrodzeń, setki tarasów… Tak można podsumować dorobek mojej firmy od jej powstania, czyli od 1994 roku.

Piękno ogrodów zauroczyło mnie już jako nastolatka i dlatego ukończyłem technikum ogrodnicze (w Pszczynie). Od tamtej pory zajmuję się projektowaniem i tworzeniem zielonych oaz. Z czasem poszerzyłem działalność swojej firmy i dzisiaj oprócz zakładania ogrodów oferuję także m.in. budowę systemów nawadniania, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, ogrodzeń, murów oporowych, a także wykonanie małej architektury ogrodowej czy różnorodne usługi w terenie. Służą mi do tego m.in. miniładowarki Bobcat, koparko–ładowarki i dźwigi, stanowiące wyposażenie mojej firmy.

W realizacji części zleceń korzystam z usług firmy transportowo-dźwigowej Romanko. W drewno do budowy tarasów zaopatruję się w firmie Nowak. Materiały budowlane do budowy np. ogrodzeń, oczek wodnych czy murów ozdobnych kupuję w centrum budowlanym Japi-Bud. Rośliny do zakładanych ogrodów kupuję w Szkółce Drzew i Krzewów Kapias w Goczałkowicach-Zdroju; jej współwłaścicielka, mgr inż. ogrodnictwa Katarzyna Kapias, doradza mi przy doborze roślin.

Przykłady tego, jak pracuję, można zobaczyć w pokazowym ogrodzie w siedzibie mojej firmy w Pszczynie. Prezentuję w nim zarówno dobór roślin ogrodowych, jak i przykłady małej architektury i innych elementów zdobiących, wybrukowane ścieżki, ogrodzenie. Efekt mojej pracy prezentuje też w swoim katalogu na 2014 rok firma CRH, producent cegły klinkierowej, który uznał moją realizację za najlepszą aranżację wykonaną z jego materiału.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą moich usług i przejrzenia zdjęć prezentujących moje realizacje.

Przemysław Kasza